Reference

Jsem jeden z pionýrů Kubova programu Mansformation, který začal zkraje září 2017 a který teď (vlastně zítra) po třech měsících končí...
Na video referenci se můžete podívat po rozkliknutí jména.
Na video referenci se můžete podívat po rozkliknutí jména.
Konečně první pull up jen tak bez gumy! Pro mnohé naprostá normálka, já do toho musela ale investovat docela velké úsilí. Velký dík patří hlavně Jakubovi, který se mě ujal, když jsem měla nohu v sádře a potřebovala jsem radu a motivaci, jak i přesto zůstat v pohybu. Trénujeme spolu i teď a pořád mě to baví (i když občas nedávám, když mám zvedat železo). Jakub i přesto, že pochází z prostředí kulturistiky má na tělo holistický pohled, medituje a chápe, že psychika dělá hodně. Více takových trenérů!
S Kubou jsem se seznámila náhodou a zajímavé bylo, že v době, kdy jsem, takříkajíc, nevěděla kudy kam a téměř každý den si říkala, že TO potřebuje změnu. Co bylo to TO? V první řadě mé tělo, které dvěma dětmi ztratilo formu i výkon, pak byl na řadě životní styl. Něco mi říkalo, že Kuba není obyčejný trenér a již po první hodině jsem se nemohla zbavit pocitu, že pokud budu spolupracovat s ním, nastane změna. Intuice nezklamala. Od února 2016 se hodně změnilo. A nebyl to jen jídelníček. :) Zajímavé bylo, že změny nepřicházely v pořadí, jaké jsem čekala. Kuba mi totiž ukazoval směr, bez kterého své tělo, ani svůj životní styl nezměníte, nebo ne natrvalo. Musíte změnit nejprve sebe a svůj pohled na sebe sama. Pak teprve to ostatní. Jde to pomalu a občas to i bolí, ale o to větší je pak radost z výsledků, které vidím udržitelné po celý život. Kuba je bezvadný trenér i výživový poradce a jako bonus- i skvělý osobní kouč. Prostě člověk na svém místě. Ale i přesto všechno se připravte, že spousta práce bude hlavně na Vás! :)
Musím říct, že jsem Kubovo kvality okukovala už delší dobu. Když jsem se dostala k jeho teorii 80%/20% a že jde proti proudu a netrápí nastaveným jídelníčkem, který nejde držet celý život, byl pro mě hned jasná volba. To, že je jeho koučink naprosto individuální a profesionální, je jedna věc, ale co pro mě má největší cenu je fakt, že jsem neměla za celou dobu pocit, že "držím dietu" a pořád vím, co dělám. I když naše spolupráce byla na dálku, jeho častý dohled nad stravováním a pohybem mi udržoval motivaci. Díky Kubovi jsem si vybudovala k jídlu vztah jako k palivu pro tělo a že je jen třeba si umět dobře vybrat a poslouchat svoje tělo.
Před zhruba rokem jsem se poznal s Kubou, když jsem navštívil jednu z jeho vzdělávacích přednášek o výživě. V té době jsem již nějaký čas váhal nad tím, že bych mohl upravit svůj životní styl a stravovací návyky za účelem zhubnutí. Kuba mě již na přednášce mile překvapil, jelikož se jeho přístup ukazoval jako flexibilní a přihlížející k preferencím jednotlivců. Něco takového jsem hledal. Nedokázal jsem si představit, že bych totiž dlouhodobě vydržel u striktně a direktivně upravených životních návyků, což je nejčastější přístup výživových poradců. Po nějakém čase, kdy jsem zvažoval oslovení Kuby, jsem dostal od přítelkyně dárek k narozeninám ve formě domácky vyrobeného poukazu na 2 měsíce s Kubou. Tím pro mě má přítelkyně udělala první krok na cestě za zdravějším životním stylem. V průběhu posledního roku jsme tudíž spolupracovali s Kubou a dosáhl jsem výsledků, v něž jsem věřil. Na druhou stranu je potřeba podotknout, že logika je jednoduchá: Kuba ke svým klientům přistupuje individuálně, má znalosti v oblasti výživy, předává osobní rady a doporučení, diskutuje problémy, ale „práci“ za mě udělat nemůže, takže dodržování mnou nastavených pravidel je moje starost. A závěrem snad jen výsledky naší spolupráce, které mluví za vše: - zhubnul jsem (zatím) 13 kg (nyní vážím 80 kg), - cítím se mnohem lépe – mám dlouhodobě více energie a lepší náladu, - klesnul mi krevní tlak na normální hodnoty, - připravuji se na půlmaraton, což bych si před rokem nedokázal představit, - bohužel, je tu jedna nevýhoda – musím si postupně nechat zmenšit snad všechno oblečení.
Kuba je pohodář co vysvětlí principy a pak jemně koriguje jejich zavedení do praxe. Výstupem je, že člověk za chvíli ví co jíst, kdy to jíst a hlavně kolik toho jíst. Za pár měsiíů si tak vlastně sám odstraní klienta, protože ten už ho nepotřebuje. Spolupráce s Kubou jsou dobře utracené peníze. Investice do sebe sama a vlastního zdraví.
Opravdu dlouho jsem hledal způsob, jak se dostat do formy rychle a efektivně. Vždy mi někdo tvrdil, co vše mám striktně dodržovat atd. Ve finále mě všechno přestalo bavit a nikam to nevedlo. Kuba mi ukázal, že to jde jinak, podle sebe a hlavně bez omezování. U každého z nás to přeci jenom funguje trochu jinak a Kuba po důkladné analýze :-) přišel s tréninkovým plánem a jídelníčkem, který mi vyhovuje a hlavně zajistí výsledky, které ve finále jsou 8kg dolu za 3 měsíce a hlavně pochopení, jak správně cvičit. Doporučuji každému, kdo začíná cvičit, si nechat poradit, protože to má velký vliv na výsledky. Ještě jednou moc děkuji Kubo za profesionální pomoc ;-)
Velice se mi líbí Kubovo přístup. Z jedné strany je vidět profesionalita a z druhé lidskost – tím mám na mysli jednání a vystupovaní, které je přátelské a milé. Dobré je, že si o člověku zjistí co nejvíce informací hned na samém začátku a přistupuje ke velmi individuálně, ne jak bývá zvykem ve výživových centrech. Kde bývá pravidlem házet všechny do jednoho pytle. V neposlední řadě mě teší zájem z jeho strany. Ptá se jak na tom jsem, jak pokračuji atd… Motivuje mě to jít dál. Hlavně vím, že když budu něco potřebovat, mohu se na něj obrátit. Oceňuji , že to neskončilo pouze navrhnutým jídelníčkem…

Stránky

FacebookYouTubeInstagramLinkedIn